Güne zinde başlamak ve tüm günü zinde geçirmek için alınan besinler ve takviyeler oldukça önemlidir. Yoğun geçen bir günün akabinde kişi kendini daha dinç hissetmek istiyorsa bitkisel çözümler tam da bu noktada destek olmaktadır. Özellikle çoğumuz için güne uyanmak yaşanılan en zor anlardan biridir. Mutlu ve enerjik bir şekilde güne başlamak çoğu insanın tercih edeceği bir durumdur.

Güne başlamanın temeli aslında geceye dayanmaktadır. Çünkü gece yatmadan önce tüketilen besinler huzursuz bir uyku uyumanıza neden olacaktır. Bu sebeple sabah zinde uyanmak kişiler için neredeyse hayal olmaktadır. Gece yatmadan en geç 2 saat önce bitkisel çaylar içilerek daha kaliteli bir uykuya zemin hazırlamak oldukça mümkündür. Ancak içilen bitki çayı miktarı da bir fincanı geçmemelidir.

Güne Zinde Başlamak İçin Neler Yapmalıyız?

Güne zinde başlamak için öncelikle bitki ve meyveler ile zenginleştirilmiş detoks suları içilmelidir. Bu sayede vücutta bulunan toksinler rahatlıkla dışarı atılmış olacaktır. Tüm bunların yanında güne kafein ile başlamak oldukça yanlış bir hareket olacaktır. Hiçbir şey yapılmasa bile güne sadece bir bardak ılık su ile başlamakta metabolizmayı yeterince hızlandıracaktır. Uyku boyunca vücut su kaybedeceğinden güne bir bardak su ile başlamak yerinde bir karar olacaktır.

Güne başlarken diğer bir en önemli adım ise sağlıklı ve besleyici bir kahvaltıdan geçmektedir. Özellikle kahvaltı tabağınızı zengin bitkiler ve yeşillikler ile süslerseniz tüm gün kendinizi daha zinde hissedeceksiniz. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıda bitkisel yönü oldukça fazla olan tahıllara da yer verilebilir. Bu tamamen kişinin seçimine göre şekil alan bir durumdur.

Hangi Bitkiler Daha Zinde Olmamızı Sağlar?

Güne zinde başlamak için yapılacak adımların ilki su içmek sonrasında ise zengin bir kahvaltı yapmaktır. Bunlara ek olarak eğer ki gün içerisinde vaktiniz varsa hafif egzersizler ile sindiriminize destekte bulunabilirsiniz. Kendini yorgun hissedenler özellikle iyi bir uyku çekmek için papatya bitkisinin çayını tüketmelidirler. Bu bitki özellikle sabahları tüketildiğinde gün boyu dinç olmanızı sağlayacaktır.

Özellikle kış aylarında tercih edilen kuşburnu bitkisi de tüketilecek bitkisel ürünler arasında yer almaktadır. C vitamini bakımından oldukça zengin olan bu bitki soğuk algınlığı içinde son derece etkilidir. Bir diğer ürün ise taze nanedir. Taze nane içerisinde bulunan uyarıcı maddeler sayesinde sizin hem zinde olmanızı sağlar hem de stres probleminizin önüne geçer.